Zábery mesiaca 2018


December 2018 - Piknik

November 2018 - Oriešok hnedý

Október 2018 - Posledné zarucanie v ruji 2018

September 2018 - Jelenia ruja

August 2018 - Medvedica a jej mládatá na potulkách za potravou

Júl 2018 - Ked spojí príjemné s užitocným

Jún 2018 - Vodnár potocný na riecke Slatine pri Hrinovej

Máj 2018 - Užovka obojková (lat. Natrix natrix)

Ked som objavil túto dospelú užovku a videl som na akú obrovskú ropuchu si trúfla, nedalo mi aby som to divadlo nedopozeral do konca. Neveril som že ju môže zožrat. Pozrite sa ako to dopadlo. Rasto


Apríl 2018 - Medvedica a 3 mládatká pri brlohu.

Tohtorocný Den zeme som strávil v blízkosti brloha medvedej rodinky. Medvedica tu ukrýva 3 malické medviedatká. Za potravou a vodou sa medvedia matka vydáva do blízkeho okolia, aby bola vždy nablízku. Medviedatá, hoci sú zatial velmi nemotorné, prekvapujúco dobre šplhajú po kmenoch stromov a to pri každom nebezpecnom zvuku. Je to ich jediná záchrana pred nebezpecenstvom - ukryt sa vo výške, ak samozrejme nepocítam odvážnu matku.


Marec 2018 - Ked jelene zhadzujú parožie.

Február 2018

Aj v tento rok som strávil týžden na lyžiach Talianskych Alpách – v Dolomitoch. Mal som jeden filmárky ciel, nájst a nafilmovat zajaca beláka. Pred rokom sa mi jedného podarilo polahky nafotit na skialpoch. Toho roku sa nedarilo. Stopoval som ich niekolko dní, cakal som na nich, no bez výsledku. Na jednom mieste, kde bolo asi najviac zajacích stop, som stretol tieto kamzíky. Ved ja ich raz dostanem... belákov.

Január 2018 - Srnec