Zábery mesiaca 2016

Nezabudnite prepnút kvalitu videa na HD (1080p).

December 2016 - Lumík sibírsky (Lemmus sibiricus)


Lumík sibírsky (Lemmus sibiricus), plachý hlodavec ktorého som nafilmoval na ďalekom východe v Jakutsku. Má hustú srsť a krátky chvostík. Je veľký 12-15 cm a jeho chvostík je 1-1,5 cm dlhý. Váži do 150g. Je bylinožravec. Živý sa trávou, machom a listami stromov. Často sa stáva potravou pre sovy a lasice.

November 2016 - Jelen a uralka


Jelen z a uralka z tohtorocnej ruje. Mám velmi rád ked môžem zvieratá snímat v interiéri divokého lesa. Casto sa mi tam podarí dostat do bezprostrednej blízkosti zvierat, ked môžem intenzívne vnímat, doslova dýchat celú tú vzrušujúcu atmosféru. Z nakrúcania filmu Wild Polana.

Október 2016 - Polana - Jelenia ruja 2016


S Romanom sme strávili jeden víkend na jelenej ruji na Polane. Ked sme sa rozostavovali v smrekovom lese, v jednom možnom uhle pohladu kamery som zaregistroval obrovskú pohodenú pneumatiku. Tú by asi nik v biosférickej rezervácií UNESCO necakal :-(. Spomínam si, ako som vedla mna zamaskovanému bratovi hovoril: "Uvidíš, že ked nieco príde, tak to bude pri tej pneumatike.". Predpoklad sa žial naplnil...

September 2016 - Sob arktický (Rangifer tarandus)


Sob arktický (Rangifer tarandus) v NP Jotunheimen (co v preklade znamená v krajine obrov). A skutocne tieto zábery som nasnímal v údolí ležiacom pod najvyššou horou Nórska a vlastne celej Škandinávie. Hora sa nazýva Galdhoppiggen (2 469 m).

August 2016 - V kolónii králikov

Júl 2016 - Srncia ruja

Jún 2016 - 3 sovicky

Máj 2016 - Jarná klasika

Apríl 2016 - Bocian na love

Marec 2016 - Polana - Jelenia zver - zimná idylka

Február 2016


Dospelé jelene sa voci mladším jedincom vdaka vyvinutému parožiu správajú nadradene. Situácia sa zmení momentom, ked svoje parohy zhodia. Potom im ako zbran poslúžia už iba predné nohy. Dokážu nimi rozdávat silné údery. Casto sa však po zhodení parohov z criedy radšej oddelia. (z nakrúcania filmu – Wild Polana)

Január 2016 - Bizon, NP YELLOWSTONE, USA